loader
Blog

DiyaFON Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Jitsi Meet Uygulaması, 2003 yılında Emil Ivov tarafından tasarlanmıştır. Emil Ivov’un öğrenci projesi olan bu uygulama, 2009 yılında yine Emil Ivov tarafından BlueJimp şirketi kurularak piyasaya sürülmüştür.

Açık kaynaklı bir JavaScript WevRTC uygulamasıdır ve video konferans için kullanılabilir. Android, Mac OS X, Windows ve Linux ile uyumludur. Kullanıcılar, özel bir URL ile konferansa davet edebilir.

Platformun Genel Özellikleri ;

Bilgisayarınıza indirip kendi sunucunuz ile çalıştırabilirsiniz.

Kuruluma gerek yok.

Video Konferansın Url ile insanları konferansa davet edebilirsiniz.

Sınırsız kullanıcı desteği.

Güvenli görüşme imkanı. Konferansı şifre ile denetimli hale getirebilirsiniz.

Diğer video konferans teknolojilerinin aksine, Jitsi’nin kalbi olan Jitsi Videobridge, herkesin video ve sesini önce karıştırmak yerine tüm katılımcılara iletir.

Sonuç, daha düşük gecikme süresi, daha iyi kalite ve kendi hizmetinizi yürütüyorsanız çok daha ölçeklenebilir ve ucuz bir çözümdür.

Jitsi WebRTC’de, uyumlu Web iletişim için açık standart.

Jitsi, simulcast, bant genişliği tahminleri, ölçeklenebilir video kodlama ve diğerleri gibi gelişmiş video yönlendirme kavramlarını destekler.

Kolay kurulum için Ubuntu ve Debian paketleri sunar.Jitsi Meet tüm gün, her gün ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, hesap gerektirmeden kullanabileceğiniz tamamen şifrelenmiş, % 100 açık kaynaklı bir video konferans çözümüdür.

Jitsi platformu Skype’a alternatif olarak ortaya çıkarılan ve yıllardır başarılı bir şekilde açık kaynak kodlu olarak geliştirilen, güvenli video konferans çözümleri kurmanızı sağlayan bir projeler dizisidir.

Jitsi’nin kalbinde, internet üzerinden konferans oluşturmaya izin veren Jitsi Videobridge ve Jitsi Meet gibi topluluğun diğer yazılımları yer alıyor. Ses ve video kullanarak internette insanlarla konuşmanın bir yolu olarak başlayan proje on yıllık serüvenin ardından bugün canlı bir geliştirici topluluğuna sahip.

Platformu kendi sunucunuza kurup video konferanslarınızı herhangi bir servisin gizlilik politikalarına kafanızı takamadan kullanabilirsiniz. Yazılımın yeteneklerini hemen denemek için kayıt vs gerekmeksizin bir kanal oluşturup arkadaşlarınızı çağırabilirsiniz.

  • Resmi Web Sitesi
  • " https://toplanti.diyanet.gov.tr "    - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı -