loader
Blog

Anket Diyanet Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Eski adı “PHPSurveyor ” olan Limesurvey, MySQL’in MSSQL etkileşimi ile anket geliştirmek için oluşturulmuş bir programdır. Bu programda iki farklı kullanıcı vardır. Bunlar; admin ve katılımcılardır. Admin tarafından hazırlanan sorular ve ya testler, web ortamına aktarılır. Daha sonra katılımcılara mesaj sistemi ile ulaşılır. Katılımcılar, sorulara tek sayfada ve ya aşamalı bir şekilde yanıt verebilir. Her katılımcının sorulara verdiği cevaplar, ayrı ayrı veri tabanına kaydedilir. Anket soruları cevaplandıktan sonra hem admine, hem de katılımcıya mesaj sistemiyle dönüt verilir. Veritabanına kaydedilen bilgiler admin tarafından değerlendirilir. Anket sonuçları, SPSS gibi istatistik programlarına da aktarılarak değerlendirme yapılabilir.

Genel olarak; kapalı anket olması, dallanmış bir şekilde sunulması, kota bilgilerini sunması, WYSIWYG HTML editörü ile kullanılması, e-posta davetiyeleri uygulaması, değerlendirme yapma, temel istatistikleri belirleme gibi özelliklerine sahiptir.

Limesurvey, GNU (Genel Kamu Lisansı) lisanlı ve GPL değişiklikleriyle uyumlu bir programdır.

LimeSurvey Anket Sistemi'nin Avantajları

1. Katılımcıya mesafe koymadan teste katılımı sağlar.

2. Hazırlanışı ve sunuluşu itibariyle zamandan tasarruf sağlar.

3. Programın kurulumu ve anketin hazırlanışı basit olduğu için kolaylıkla hazırlanabilir.

4. Basit bir kullanıma sahip olduğu için kullanıcılar tarafından kolaylıkla uygulanabilir.

5. Veriler, veritabanı sisteminde kaydedildiği için saklanması kolay ve güvenlidir.

6. Sonuçları toplamak ve değerlendirmek çok kolaydır.

7. İnsan hatasından kaynaklanan sonuçların önüne geçilir. Böylelikle sonuçlar, ölçme ve değerlendirme kurallarına daha uygundur. (Güvenirlik, geçerlik…)

8. Katılımcıya dönüt verme şansı sağlar. (Örn: Ankete davet, cevaplamayı unuttuğu soruları hatırlatma, cevaplama bittikten sonra geri bildirim vs…)

9. Farklı ölçme değerlendirme yaklaşımlarını kolaylıkla uygulama imkânı sağlar.LimeSurvey Anket Sistemi'nin Özellikleri;

Aynı anda sınırsız sayıda anket yönetebilme özelliğine sahiptir.

Sınırsız sayıda soru yaratabilme

Sınırsız sayıda anket katılımcısı yaratabilme

Çoklu dil destekli anket yaratabilme

Kullanıcı yönetimi

20 den fazal anket soru tipi

WYSIWYG HTML editörü

Anket kotası yönetimi

Anketlere resim veya video ekleyebilme

Yazdırabilir anket hazırlanabilir.Dil Desteği: Arapça, Bask Arnavutça (Euskara), Boşnakça, Bulgarca, Katalanca, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Hırvatça, Çekçe, Danca, Hollandaca, İngilizce, Estonyaca, Fince, Fransızca, Galiçyaca, Almanca, Yunanca, İbranice , Hintçe, Macarca, İzlandaca, Endonezyaca, İrlanda İrlandalı, İtalyanca, Japonca, Litvanyaca, Makedonca, Maltaca, Norveççe, Farsça, Portekizce, Romence, Rusça, Sırpça, Slovakça, Slovence İspanyolca, İsveççe, Tayca, Türkçe, Vietnamca

  • Resmi Web Sitesi
  • " https://anket.diyanet.gov.tr "    - Bilgi İşlem Daire Başkanlığı -